SF Ungdom

Landsledelsen

Her på siden finder du en oversigt over, hvem der sidder i SFU's landsledelse. 

Leder du efter landsledelsens forretningsorden, referater og lign. skal du i stedet klikke her. 

Daglig Ledelse

Jacob Klivager Vestergaard (FU)  jacob@sfu.dk  61 30 51 17

Jacob Klivager Vestergaard (FU)

jacob@sfu.dk

61 30 51 17

Esther Elmegaard Bæk (FU)  esther@sfu.dk  22 67 66 65

Esther Elmegaard Bæk (FU)

esther@sfu.dk

22 67 66 65

Victor Emil Ottosen (FU)  victor@sfu.dk  26 28 80 27

Victor Emil Ottosen (FU)

victor@sfu.dk

26 28 80 27

 
 
 

LANDSMØDEVALGTE

Anna Ockelmann  a_ockelmann@hotmail.dk  60 40 20 92

Anna Ockelmann

a_ockelmann@hotmail.dk

60 40 20 92

Ask Juncker Harsløf (FU)  ask@sfu.dk  23 60 96 53

Ask Juncker Harsløf (FU)

ask@sfu.dk

23 60 96 53

Astrid Carøe (FU)  ac@sfu.dk  60 55 50 01

Astrid Carøe (FU)

ac@sfu.dk

60 55 50 01

Claudia Simoni Huse Pedersen  simoni_claudia@ymail.com  53 25 37 50

Claudia Simoni Huse Pedersen

simoni_claudia@ymail.com

53 25 37 50

Emma Sjørvad (FU)  emma.sjorvad@gmail.com  40 57 20 61

Emma Sjørvad (FU)

emma.sjorvad@gmail.com

40 57 20 61

Esther Rørbæk Hørby  superhero.esther@gmail.com  21 12 15 52

Esther Rørbæk Hørby

superhero.esther@gmail.com

21 12 15 52

Kasper Brink Mose (FU)  kasper@sfu.dk  24 65 57 08

Kasper Brink Mose (FU)

kasper@sfu.dk

24 65 57 08

Kira Marie Peter-Hansen (  kira.mph@gmail.com  26 18 87 49

Kira Marie Peter-Hansen (

kira.mph@gmail.com

26 18 87 49

Mads Balslev Hansen  balleslayer500@gmail.com  61 26 36 95

Mads Balslev Hansen

balleslayer500@gmail.com

61 26 36 95

Matthias Ulberg Kristensen (Orlov)  mu@sfu.dk  93 30 62 88

Matthias Ulberg Kristensen (Orlov)

mu@sfu.dk

93 30 62 88

Rasmus Gustafsson  rasmus1398@gmail.com  61 79 67 97

Rasmus Gustafsson

rasmus1398@gmail.com

61 79 67 97

Sofie Lippert  sofie@allegaardsvej.dk  26 19 25 54

Sofie Lippert

sofie@allegaardsvej.dk

26 19 25 54

Søren Nørgaard (FU)  sn90soren@gmail.com  60 73 95 18

Søren Nørgaard (FU)

sn90soren@gmail.com

60 73 95 18

Tom H. Weinreich  thw@sfu.dk  23 66 03 51

Tom H. Weinreich

thw@sfu.dk

23 66 03 51

 
 
 
 

SUPPLEANTER

1. Jeppe Riis  jeppe.riis1@gmail.com  20 40 67 52

1. Jeppe Riis

jeppe.riis1@gmail.com

20 40 67 52

2. Emilie Esmann (orlov)  emilie@esmannandersen.dk  40 58 14 24

2. Emilie Esmann (orlov)

emilie@esmannandersen.dk

40 58 14 24

3. Ida Christensen  ida@valbymail.dk  40 52 24 33

3. Ida Christensen

ida@valbymail.dk

40 52 24 33

4. Lucas Zukunft  Nddeknas@gmail.com  30 31 86 43

4. Lucas Zukunft

Nddeknas@gmail.com

30 31 86 43

5. Nanna Kræmmer  nannabyvej@gmail.com  29 87 81 14

5. Nanna Kræmmer

nannabyvej@gmail.com

29 87 81 14

 
 
 
 

Distriktssekretærer

Simon Skaaning Guldbrandsen (FU), Fyn  fyn@sfu.dk  81 90 82 37

Simon Skaaning Guldbrandsen (FU), Fyn

fyn@sfu.dk

81 90 82 37

Emma Hersø Rasmussen, Fyn  Fyn@sfu.dk  53 35 22 49

Emma Hersø Rasmussen, Fyn

Fyn@sfu.dk

53 35 22 49

Jon Wolff Madsen, Fyn  Fyn@sfu.dk  60 53 05 51

Jon Wolff Madsen, Fyn

Fyn@sfu.dk

60 53 05 51

Olina Svendsen, København  olina.korsbjerg@hotmail.com  30 13 57 74

Olina Svendsen, København

olina.korsbjerg@hotmail.com

30 13 57 74

Hannah Hjorth, København  hannah_hjorth@hotmail.com  61 33 60 36

Hannah Hjorth, København

hannah_hjorth@hotmail.com

61 33 60 36

Joakim Lindahl, Midtsjælland  lindahl.joakim@gmail.com  61 33 28 57

Joakim Lindahl, Midtsjælland

lindahl.joakim@gmail.com

61 33 28 57

David Raun Senderovitz, Midtsjælland  david.senderovitz@live.dk  50 46 47 11

David Raun Senderovitz, Midtsjælland

david.senderovitz@live.dk

50 46 47 11

Michelle Eriksen Bentsen, Nordjylland  Michelle.bentsen2@gmail.com  20 29 50 62

Michelle Eriksen Bentsen, Nordjylland

Michelle.bentsen2@gmail.com

20 29 50 62

Olivia Moe Kempel, Nordjylland  oliviamoekempel@gmail.com  20 18 55 02

Olivia Moe Kempel, Nordjylland

oliviamoekempel@gmail.com

20 18 55 02

Helena Brandt Jensen, Nordvestkøbenhavn  hele4267@gmail.com  50 45 65 34

Helena Brandt Jensen, Nordvestkøbenhavn

hele4267@gmail.com

50 45 65 34

Anna Amalie Kühne Kjær, Nordvestkøbenhavn  aakk10@live.dk  25 74 12 67

Anna Amalie Kühne Kjær, Nordvestkøbenhavn

aakk10@live.dk

25 74 12 67

Alexander Trabjerg, Vestjylland  alexandertrabjerg@gmail.com  20 69 73 77

Alexander Trabjerg, Vestjylland

alexandertrabjerg@gmail.com

20 69 73 77

Embla Mari Prien, Nordsjælland  emblaprien@gmail.com  22 97 00 23

Embla Mari Prien, Nordsjælland

emblaprien@gmail.com

22 97 00 23

Lucas Antonio Madsen, Nordsjælland  lucas.madsen@yahoo.dk  20 98 57 99

Lucas Antonio Madsen, Nordsjælland

lucas.madsen@yahoo.dk

20 98 57 99

Anders Oxenvad, Sydvestjylland  a.oxenvad@gmail.com  26 27 89 54

Anders Oxenvad, Sydvestjylland

a.oxenvad@gmail.com

26 27 89 54

Christina Møller, Sønderjylland  christinanvmoeller@gmail.com  50 56 14 51

Christina Møller, Sønderjylland

christinanvmoeller@gmail.com

50 56 14 51

Johannes Korsdal Nielsen, Vestjylland  johannes@korsdal.dk  60 71 45 06

Johannes Korsdal Nielsen, Vestjylland

johannes@korsdal.dk

60 71 45 06

Aske Carøe, Vestsjælland  aske-caroe@hotmail.com  21 30 11 24

Aske Carøe, Vestsjælland

aske-caroe@hotmail.com

21 30 11 24

Lasse Thang, Århus  lassethang@hotmail.com  60 24 38 52

Lasse Thang, Århus

lassethang@hotmail.com

60 24 38 52