SF Ungdom

Landsledelsen

Her på siden finder du en oversigt over, hvem der sidder i SFU's landsledelse. 

Leder du efter landsledelsens forretningsorden, referater og lign. skal du i stedet klikke her. 

Daglig Ledelse

Sofie Lippert (FU)  Sofie@sfu.dk  26 19 25 54

Sofie Lippert (FU)

Sofie@sfu.dk

26 19 25 54

Emma Sjørvad (FU)  es@sfu.dk  40 57 20 61

Emma Sjørvad (FU)

es@sfu.dk

40 57 20 61

Ida Christensen (FU)  Ic@sfu.dk  40 52 24 33

Ida Christensen (FU)

Ic@sfu.dk

40 52 24 33

 
 
 

LANDSMØDEVALGTE

Anna Kjær (FU)  ak@sfu.dk  25 74 12 67

Anna Kjær (FU)

ak@sfu.dk

25 74 12 67

Anna Ockelmann (Orlov)  a_ockelmann@hotmail.dk  60 56 96 32

Anna Ockelmann (Orlov)

a_ockelmann@hotmail.dk

60 56 96 32

Ask Junker Harsløf  ask@sfu.dk  23 60 96 53

Ask Junker Harsløf

ask@sfu.dk

23 60 96 53

Emilie Esmann Andersen  eea@sfu.dk  40 58 14 24

Emilie Esmann Andersen

eea@sfu.dk

40 58 14 24

Esther Rørbæk (FU)  er@sfu.dk  21 12 15 52

Esther Rørbæk (FU)

er@sfu.dk

21 12 15 52

Jeppe Riis  jeppe.riis1@gmail.com  20 40 67 52

Jeppe Riis

jeppe.riis1@gmail.com

20 40 67 52

Kasper Brink Mose (FU)  kasper@sfu.dk  24 65 57 08

Kasper Brink Mose (FU)

kasper@sfu.dk

24 65 57 08

Kira Marie Peter-Hansen  kira.mph@gmail.com  26 18 87 49

Kira Marie Peter-Hansen

kira.mph@gmail.com

26 18 87 49

Lasse Hjorthøj Jensen (FU)  lassehjorthoj@gmail.com  20 93 29 12

Lasse Hjorthøj Jensen (FU)

lassehjorthoj@gmail.com

20 93 29 12

Mads Balslev Hansen (FU)  mbh@sfu.dk  61 26 36 95

Mads Balslev Hansen (FU)

mbh@sfu.dk

61 26 36 95

Nanna Kræmmer (Orlov)  nannakraemmer@gmail.com  29 87 81 14

Nanna Kræmmer (Orlov)

nannakraemmer@gmail.com

29 87 81 14

Rasmus Gustafsson (FU)  rg@sfu.dk  61 77 57 76

Rasmus Gustafsson (FU)

rg@sfu.dk

61 77 57 76

Søren Nørgaard  sn90soren@gmail.com  60 73 95 18

Søren Nørgaard

sn90soren@gmail.com

60 73 95 18

Tom H. Weinreich  thw@sfu.dk  23 66 03 51

Tom H. Weinreich

thw@sfu.dk

23 66 03 51

 
 
 
 

SUPPLEANTER

1. Anton Steinø  anton@sfu.dk  27 96 67 76

1. Anton Steinø

anton@sfu.dk

27 96 67 76

7. Lucas Emil Zukunft  lucaszukunft@gmail.com  30 31 86 43

7. Lucas Emil Zukunft

lucaszukunft@gmail.com

30 31 86 43

2. Christoffer Koch  christofferkoch98@gmail.com  40 74 36 76

2. Christoffer Koch

christofferkoch98@gmail.com

40 74 36 76

8. Tilde Malund Jensen  tilde@sfu.dk  24 46 24 07

8. Tilde Malund Jensen

tilde@sfu.dk

24 46 24 07

3. Amalie Bruun-Jensen  amalie@brujen.dk  30 52 20 52

3. Amalie Bruun-Jensen

amalie@brujen.dk

30 52 20 52

4. Helene Glundholt  helene_glundholt@live.dk  27 50 42 75

4. Helene Glundholt

helene_glundholt@live.dk

27 50 42 75

5. Sadek Al-Amood  sadekalamood@gmail.com  52 58 52 22

5. Sadek Al-Amood

sadekalamood@gmail.com

52 58 52 22

6. Valdemar Hundebøll Benzon  valdebenzon@gmail.com  25 63 39 25

6. Valdemar Hundebøll Benzon

valdebenzon@gmail.com

25 63 39 25

 
 
 

Distriktssekretærer

Simon Skaaning Guldbrandsen, Fyn  fyn@sfu.dk  81 90 82 37

Simon Skaaning Guldbrandsen, Fyn

fyn@sfu.dk

81 90 82 37

Emma Hersø Rasmussen, Fyn  Fyn@sfu.dk  53 35 22 49

Emma Hersø Rasmussen, Fyn

Fyn@sfu.dk

53 35 22 49

Jon Wolff Madsen, Fyn  Fyn@sfu.dk  60 53 05 51

Jon Wolff Madsen, Fyn

Fyn@sfu.dk

60 53 05 51

Olina Svendsen, København  olina.korsbjerg@hotmail.com  30 13 57 74

Olina Svendsen, København

olina.korsbjerg@hotmail.com

30 13 57 74

Hannah Hjorth, København  hannah_hjorth@hotmail.com  61 33 60 36

Hannah Hjorth, København

hannah_hjorth@hotmail.com

61 33 60 36

Joakim Lindahl, Midtsjælland  lindahl.joakim@gmail.com  61 33 28 57

Joakim Lindahl, Midtsjælland

lindahl.joakim@gmail.com

61 33 28 57

David Raun Senderovitz, Midtsjælland  david.senderovitz@live.dk  50 46 47 11

David Raun Senderovitz, Midtsjælland

david.senderovitz@live.dk

50 46 47 11

Michelle Eriksen Bentsen, Nordjylland  Michelle.bentsen2@gmail.com  20 29 50 62

Michelle Eriksen Bentsen, Nordjylland

Michelle.bentsen2@gmail.com

20 29 50 62

Olivia Moe Kempel, Nordjylland  oliviamoekempel@gmail.com  20 18 55 02

Olivia Moe Kempel, Nordjylland

oliviamoekempel@gmail.com

20 18 55 02

Helena Brandt Jensen, Nordvestkøbenhavn  hele4267@gmail.com  50 45 65 34

Helena Brandt Jensen, Nordvestkøbenhavn

hele4267@gmail.com

50 45 65 34

Anna Amalie Kühne Kjær, Nordvestkøbenhavn  aakk10@live.dk  25 74 12 67

Anna Amalie Kühne Kjær, Nordvestkøbenhavn

aakk10@live.dk

25 74 12 67

Alexander Trabjerg, Vestjylland  alexandertrabjerg@gmail.com  20 69 73 77

Alexander Trabjerg, Vestjylland

alexandertrabjerg@gmail.com

20 69 73 77

Lucas Valdemar Sejr Conrad, Nordsjælland  Helsingoer@sfu.dk / lvsc@live.dk  60 47 63 10

Lucas Valdemar Sejr Conrad, Nordsjælland

Helsingoer@sfu.dk / lvsc@live.dk

60 47 63 10

Anders Oxenvad, Sydvestjylland  a.oxenvad@gmail.com  26 27 89 54

Anders Oxenvad, Sydvestjylland

a.oxenvad@gmail.com

26 27 89 54

Johannes Korsdal Nielsen, Vestjylland  johannes@korsdal.dk  60 71 45 06

Johannes Korsdal Nielsen, Vestjylland

johannes@korsdal.dk

60 71 45 06

Aske Carøe, Vestsjælland  aske-caroe@hotmail.com  21 30 11 24

Aske Carøe, Vestsjælland

aske-caroe@hotmail.com

21 30 11 24

Lasse Thang, Århus  lassethang@hotmail.com  60 24 38 52

Lasse Thang, Århus

lassethang@hotmail.com

60 24 38 52

Christina Møller, Sønderjylland  christinanvmoeller@gmail.com  50 56 14 51

Christina Møller, Sønderjylland

christinanvmoeller@gmail.com

50 56 14 51